چیلرهای جذبی

چیلرهای جذبی کیتورامی

ویژگی ها و مزایای چیلرهای جذبی کیتورامی مصرف انرژی و هزینه بهره برداری پایین طراحی مدرن و سیستم پیشرفته چیلرهای جذبی کیتورامی، امکان کارکرد دستگاه را با اختلاف دماهای بالای آب سیکل خنک کننده و سیکل برج خنک کننده فراهم نموده است. با استفاده از تکنولوژی کنترل گردش مقدار جریان محلول، حداقل 10 درصد راندمان کارکرد چیلر و مصارف انرژی در بارهای جزئی بهبود یافته اند. قابلیت اطمینان بالا یک پنل میکرو کنترلی کامپیوتری با قابلیت های بسیار بالا به همراه یک مجموعه کامل از تنظیمات پیش گیرانه تعمیر و نگهداری و برای مواقع ضروری در زمان کارکرد غیرطبیعی چیلر در نظر گرفته شده است. کیفیت بالای ساخت و طراحی مدرن در کنار سیستم کنترلی پیشرفته، امکان کارکرد ایمن و مطمئن سیستم خنک کننده را تا 4000 ساعت / عملیات در سال ممکن می سازد. عملکرد برتر و تعمیر و نگهداری آسان شرایط کارکرد عادی و یا اختلالات کارکرد به سرعت بر روی صفحه نمایش نشان داده می شوند. عملکرد پرجینگ اتـوماتیک با استفاده از دستگاه اژکتور آب و بدون استفاده از بـرق موجب پاکسازی گازهای غیر قابل تغلیظ در هر شــرایطی می شود. سازگاری با انواع سیستم های تهویه مطبوع و پشتیبانی از سیستم کنترل از راه دور از دیگر ویژگی های چیلرهای جذبی کیتورامی می باشند. قابلیت کار و سرویس دهی در اختلاف دماهای بالای آب ورودی و خروجی با توجه به اینکه چیلرهای جذبی کیتوارمی قابلیت کارکرد در سیکل هایی با اختلاف دمای بالای آب ورودی و خروجی را دارند، حجم آب خنک کننده در گردش می تواند کاهش یابد. این تکنولوژی موجب کاهش مصرف برق و هزینه خرید اولیه پمپ ها و یا تجهیزات تهویه مطبوع مانند هواسازها می گردد. علاوه بر این ، این امکان را فراهم می سازد که سایز کانال های تهویه و لوله های آب خنک / سرد کوچکتر شود و در نهایت موجب کاهش هزینه اولیه کل پروژه می گردد.

ویژگی ها و مزایای چیلرهای جذبی

ویژگی ها و مزایای چیلرهای جذبی کیتورامی معرفی 4 تاثیر سیکل موازی در عملکرد چیلر استفاده از تکنولوژی سیکل موازی در چیلرهای جذبی، قابلیت اطمینان و کارکرد پایدار بسیار بالای خود را در طول زمان برای بیش از 30 سال به اثبات رسانده است. از جمله ویژگی های استفاده از سیکل موازی به موارد زیر می توان اشاره نمود:
فشار داخلی پایین در زمان کار فشار داخلی ژنراتور دما بالا بستگی به غلظت لیتیوم برماید در ژنراتور دما پایین دارد. با استفاده از سیستم جریان موازی، ضعیف ترین محلول از ابزوربر خارج شده و با فشار به مراتب پایین تر از فشار اتمسفر وارد ژنراتور دما بالا می گردد. در نتیجه، سیستم می تواند با حاشیه و اختلاف فشار بسیار مناسبی نسبت به فشار اتمسفر کار کند. کاهش مصرف انرژی از آنجا که در سیستم جریان موازی، جریان محلول به دو قسمت جهت تغذیه دو ژنراتور (ژنراتور دما بالا) هدایت می گردد، مقدار محلول که در مبدل های حرارتی به کار گرفته می شود تقریبا نصف شده است. بنابراین، صرفه جویی قابل ملاحظه ای ممکن است با بهره گیری از مبدل کوچک تر بدست آید. در نتیجه، صرفه جویی اضافه ای در مصرف انرژی بدون استفاده از تکنولوژی و یا طراحی پیچیده حاصل خواهد شد.
امکان حمل و نصب یکپارچه به دلیل ابعاد کوچکتر و بهینه از آنجا که تغذیه محلول از ژنراتور دما بالا ضروری و الزامی نمی باشد، می توان ژنراتور را به صورت مورب، در زیر پوسته اصلی به صورت یکپارچه جانمایی نمود. این نوع طراحی منجر به کاهش عرض کل چیلر می شود. بنابراین، چیلر را می توان به صورت یکپارچه بدون آن که نیاز به تقسیم شدن به دو بخش داشته باشد، حمل نمود.
ثبات و پایداری و قابلیت اطمینان بالا غلظت محلول در ورودی ابزوربر جایی که در آن درجه حرارت در پایین ترین حد خود قرارداد، در مدل های جریان موازی پایین تر از مدل های جریان سری می باشد و حاشیه و فاصله به اندازه کافی از شرایط کریستال (محدوده کریستالیزه شدن محلول) وجود دارد. در نتیجه، کارکرد سیستم به صورت ایمن بدون هرگونه احتمال و نگرانی از کریستالیزه شدن ممکن می گردد. از طرفی به دلیل اندازه بهینه و کوچک چیلر، کــل چیلر را می توان به صورت یکپــارچه در یک بار بدون اینکه به چند بخــش تقسیم شده باشند، حمل و نصب نمود. بنابراین می توان از وکیوم بودن و عدم نفوذ هوا به داخل چیلر اطمینان داشت.

توسعه تاسیسات آترینا

 به عنوان مجموعه ای پیشرو در صنعت تاسیسات به ارائه خدمات فنی مهندسی و فعالیت تخصصی در زمینه سیستم های سرمایشی گرمایشی و تهویه مطبوع شامل مشاوره، تامین و اجرای تاسیسات مکانیکی، طراحی، نظارت، اجرا و راه اندازی پروژه های مختلف ساختمانی و صنعتی در کشور می پردازد.

تماس با آترینا

آدرس : تهران - قیطریه - بلوار اندرزگو - خیابان سلیمانی غربی - پلاک 90

تلفن : 02122734820

فکس : 02122734899

شبکه های اجتماعی

iin         tee